вторник, 20 декабря 2022 г.

НА СВЯТО МИКОЛАЯ В НЕБІ ІСКОРКА ПАЛАЄ

 

День святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят, з яким пов’язані дитячі мрії та сподівання, яке дітлахи чекають не менше ніж Новий рік.

Щоб розширити знання про життя святого Миколая та на його прикладі виховувати у дітей доброту, чуйність, гуманність та милосердя до дитячої бібліотеки-філії завітали активні користувачі-діти на пізнавальні посиденьки «На свято Миколая в небі іскорка палає», організовані працівниками бібліотеки. З подарунками привітати дітей зі святом завітав настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Богдан Ільків, який розповів історію виникнення свята, про добродійність і щедре милосердя Святого Миколая, про його любов, яка символічно оживає в дні святкування по цілому світі, коли Він обдаровує дітей дарунками. Для всіх Він став символом щирої любові до ближнього.

Працівники бібліотеки ознайомили дітей з легендами та переказами в яких розповідається про Миколая, історію його дитинства та життя. Діти активно брали учать у конкурсах, відгадували загадки, розповідали вірші, танцювали та веселились, переглянули книжкову виставку-інсталяцію «Книжкова хурделиця» . Кожна дитина отримала солодкий подарунок.








пятница, 9 декабря 2022 г.

ЗИМОВІ РОЗВАГИ

 

Низка зимових розваг – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля дітей.

Випав пухнастий сніжок – для діток неймовірна радість, чудова пора для відпочинку на свіжому повітрі.

Сьогодні, до дитячої бібліотеки-філії завітали маленькі користувачі не тільки почитати та взяти з собою книги та журнали, а й розважитися: грали в сніжки, майстрували снігові фігурки, зліпили сніговика.





среда, 7 декабря 2022 г.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

 

Краса в хустині нашій споконвічна,

Як і душа, що з піснею жила.

Бо в українок і душа лірична,

У ній багато сонця і тепла.

 

7 грудня – Всесвітній день української хустки. Вона оберіг та символ життя, пам’ять роду, його святиня. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною, вона поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки.

вторник, 6 декабря 2022 г.

ДІТИ ДЛЯ ЗСУ

 

Збройні сили України – Слава, гордість, міць країни!

Ви – наші захисники, надія і опора. Ви – хранителі спокою та мирного неба над головою.

Прийміть вітання з нагоди дня Збройних сил України з найкращими побажаннями: здоров’я, світлого настрою, успіху на всіх фронтах, ПЕРЕМОГИ!

Працівники дитячої бібліотеки-філії організували віконну виставку дитячих малюнків для ЗСУ. Невдовзі роботи будуть передані на фронт, де принесуть чимало радісних хвилювань нашим воїнам.


воскресенье, 4 декабря 2022 г.

СКОВОРОДИ ЗОРЯ У ВІЧНІСТЬ ПРОМОВЛЯ

 

Григорій Сковорода… Він бентежить уми своєю глибиною та незбагненністю. Ким же він був, «посполитим улюбленцем, дотепником із сопілкою», чи «похмурим самітником, ніким не збагнутим «чоловіком Божим», з людської ласки годованим?..».

Справді, ким він був? Якби спитати про це в самого Сковороди, то важко сказати щоб він відповів. Та швидше за все, Сковорода сказав би, що був на цьому світі безтурботним пілігримом, чиї ноги ходили по землі, а серце втішалося спокоєм десь далеко-далеко на небесах.
3 грудня виповнюється 300 років від дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, а багато хто додає: і містика – Григорія Сковороди.

Працівниками дитячої бібліотеки-філії організовано інформаційну поличку «Сковороди зоря у вічність промовля». Бажаючі можуть ознайомитися з поезією, байками, філософськими трактатами, притчами та афоризмами великого українського мислителя.

пятница, 2 декабря 2022 г.

З ВІДСТАНІ ЛІТ

 

Людям потрібне лише те слово художника, яке чарує, яке бентежить, яке здатне сколихнути і серце, і розум. Андрій Головко повною мірою володів цим щасливим, рідкісним даром, хвилюючою силою художнього слова.

Він молодим прийшов у літературу з фронтів громадянської війни… Як справжній, близький народові митець, Андрій Головко черпав свої теми, образи з живих народний джерел, і зігріті жаром його серця, вони поверталися  в життя, ніби оновлені несучи в собі красу мистецької довершеності.  Напередодні 125-ї річниці з дня народження письменника  в дитячій бібліотеці-філії оформлено книжкову полицю-згадку «З відстані літ». Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з життєвим та творчим шляхом Андрія Головка.