вторник, 22 февраля 2022 г.

РІДНА МОВА – СЕРЦЯ МОГО ПОДИХ

 

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,

У барвінки зодягайся, моє щире слово.

Колосися житом в полі, піснею в оселі,

Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.

Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,

Як з колиски дорогої мовоньку кохали.

 

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.

З нагоди свята в читальному залі дитячої бібліотеки-філії Публічної бібліотеки ім. Л. Новиченка працює розгорнута книжково-ілюстративна  виставка: «Рідна мова – серця мого подих». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Мета цієї виставки – поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

пятница, 18 февраля 2022 г.

НЕБЕСНА СОТНЯ: ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

 

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України – від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України.

З метою вшанування громадянської національної відваги та самовідданості в дитячій бібліотеці-філії організовано виставку-реквієм «Небесна Сотня: Герої не вмирають».

среда, 16 февраля 2022 г.

ТЮЛЬПАНОМ ЧОРНИМ ПАМ'ЯТЬ ПРОРОСТЕ

 

 Афганістан... Промовляючи це слово, болить душа, і крається серце, коли на пам’ять спадають ті страшні події. Це була страшна війна, на якій сини України виконували свій інтернаціональний обов'язок. 15 лютого минає 33 роки з дня виведення радянських військ з Афганістану. Ця війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу.

   Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих наших земляків, воїнів-інтернаціоналістів, які не повернулися живими до батьківських осель.

Віддаючи данину пам’яті героям афганської війни працівники дитячої бібліотеки-філії  оформили книжкову виставку  «Тюльпаном чорним пам'ять проросте».

  Нехай вічний вогонь пам’яті не згасне над загиблими воїнами-інтернаціоналістами. Він попереджує, він закликає: не місце війнам в житті людей! Хай чорну війну навічно переможе світлий, чистий, ясний мир! Адже щоб мати майбутнє, треба пам’ятати та шанувати своє минуле, бо пам’ять єднає покоління.


понедельник, 14 февраля 2022 г.

ЗІЗНАЙСЯ БІБЛІОТЕЦІ В КОХАННІ

 

Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний, а зазвичай ще й морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина.

Його святкують майже в усіх країнах світу. А якщо і не святкують, то точно десь про нього чули. В нашій країні це свято відзначають не так давно, але воно стало вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності.

З нагоди цього свята в  дитячій бібліотеці-філії оформлено виставку-сюрприз «Зізнайся бібліотеці в коханні». Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання. Адже у всі віки письменники описували найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою.

понедельник, 7 февраля 2022 г.

ДАВАЙ ПОЛІКУЄМО КНИГУ

 

Я – лікар книжковий.

Я книги лікую,

Я хворі сторінки їм ремонтую.

Мої пацієнти – брудні і з дірками

Кому з вас погано – ходімо із нами!

Я дам вам сорочку з паперу і клею,

Щоб книги зцілити – в лікарні усе є!

Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування.

Для хворих книжок є спеціальні лікарні вони називаються – гурток "Книжкова лікарня", тут надають допомогу "потерпілим". Звідси старі зіпсовані книжки виходять такими приємними на вигляд, що їх відразу хочеться взяти до рук і почитати.

Клей, картон, ножиці – ось основні інструменти, за допомогою яких "лікують" книги.

Цього річ у Дитячій бібліотеці-філії продовжує працювати гурток «Книжкова лікарня», який зібрав наших читайликів допомогти хворим книжечкам на 1 засідання. Діти із задоволенням допомагали бібліотекарям загоювати рани книжкам. З цікавістю слухали розповіді працівників закладу про мешканців бібліотеки. А 15 книжок, які побороли свої хвороби повернулись на полиці.