четверг, 25 ноября 2021 г.

У ПАМ'ЯТЬ ПРО СКОРБОТНИЙ ТРИДЦЯТЬ ТРЕТІЙ

 

Історія українського народу має чимало трагічних і героїчних сторінок. Та найтрагічнішими з них залишаються жахливі, болючі роки Голодомору, що й донині ятрять душу кожного громадянина за мільйонами невинно загиблих наших співвітчизників.

На знак вшанування пам’яті жертв Голодомору у дитячій бібліотеці-філії відкрито книжкову виставку-пам’ять під назвою «У пам'ять про скорботний тридцять третій».

 


пятница, 19 ноября 2021 г.

ПРАВА ДИТИНИ – ПРАВА ЛЮДИНИ

 

20 листопада – Всесвітній день дитини. Його вже понад півстоліття відзначають по всьому світу. Це свято добробуту всіх дітей, щоб їх права дотримувались, щоб вони жили щасливо, мали турботливих батьків і виросли гідними людьми.

Бібліотеки для дітей забезпечують одне з найважливіших прав дитини –вільний доступ до інформації.

В дитячій бібліотеці-філії оформлена викладка літератури на правову тематику «Права дитини – права людини».

ТІЛЬКИ ТИМ ІСТОРІЯ НАЛЕЖИТЬ, ХТО ЗА НЕІ БОРЕТЬСЯ Й ЖИВЕ

 

Щорічно 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян. Саме на Майдані народилася нова українська нація, високоідейна, готова відстоювати ідеали справедливості, правдивості та патріотизму. І сьогодні боротьба за Незалежність України та її суверенітет, продовжується і від зовнішньої агресії нас захищають сучасні Герої – учасники військових дій, які щохвилини виборюють для нашої держави такий жаданий мир.

Дитяча бібліотека-філія запрошує переглянути патріотичний альманах пам’яті «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе». На виставці представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані та світлини Героїв Небесної Сотні.

понедельник, 8 ноября 2021 г.

РІДНА МОВА З ПІСНІ І ЛЮБОВІ

 

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковане указом  Президента України 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

За православним календарем 9 листопада пам'ять преподобного  Нестора Літописця вважають, що він став прабатьком української писемної мови. Колись у день ушанування Нестора Літописця батьки віддавали дітей до школи, після того йшли до церкви і ставили свічку перед його образом, бо вірили, що це допоможе дитині здобути хорошу освіту.

Давньою українською мовою написані козацькі державні документи. Українці мають свою літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського та Василя Стефаника та інші…

Цього дня стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щорічна кількість учасників конкурсу – понад 5 мільйонів із багатьох країн світу.

Дитяча бібліотека-філія запрошує всіх бажаючих користувачів переглянути виставку-рекламу « Рідна мова з пісні і любові».